Dobra książka,  Felix Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Zwyczajne, niezwyczajne dzieci

Jaka książka dla nastolatków będzie dobra? Na pewno nie taka, która będzie kojarzyła im się z lekcjami. W domu podręczniki idą jak najszybciej w kąt na rzecz laptopów oraz innych wynalazków technologicznych. Warto dzieciom zaproponować jakąś wartościową i mądrą książkę do czytania, dzięki czemu umysły będą im jeszcze lepiej pracować. W szczególności, że na rynku literackim nie brakuje takich książek, które zaciekawią nasze latorośle. Zdecydowanym liderem wśród takich książek dla nastolatków jest “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Tom 1” Rafała Kosika.

Trójka trzynastolatków

Nasze dzieci chętnie jednoczą się z bohaterami, którzy są w ich lub w podobnym wieku. A tacy są właśnie główni bohaterowie tej książki. Trójka trzynastolatków, którzy we wrześniu stają w murach nowego gimnazjum, które mówiąc dosłownie trochę ich przeraża. W sumie nie ma się czemu dziwić. W końcu jeszcze nie tak dawno czuli się bezpiecznie w szkole podstawowej, a tu życie stawia przed nimi nowe wyzwania. W szczególności, że w nowej szkole żadne z nich nie ma nowych znajomych. Jednak bardzo szybko okazuje się, że Felix, Net i Nika doskonale czują się w swoim towarzystwie. Od tej pory zaprzyjaźniają się ze sobą i tworzą paczkę wspaniałych, najlepszych przyjaciół. W szczególności, że nie można tak do końca mówić o tym, iż są to zwyczajne dzieci. Nika może pochwalić się umiejętnościami telekinezy. Felix jest wspaniałym inżynierem, który doskonale wie jak budować roboty. Net z kolei jest najlepszym hakerem zdolnym pokonać różne zabezpieczenia.

Niebezpieczne przygody

Do tego cała trójka ma wspaniały “dar” do tego aby wplątać się w jakieś dziwne, często bardzo niebezpieczne przygody. Czy wystarczy tu wspomnieć już o spotkaniu z UFO? Jeżeli komuś mało takich wrażeń to nie można przecież zapomnieć o wspólnym poszukiwaniu skarbu. Dodatkowo nie zapominajmy, że jako uczniowie muszą mierzyć się z gderającymi rodzicami, którzy według ich mniemania za dużo od nich wymagają. Nie zapominajmy także o wielkiej ilości kartkówek, sprawdzianów. Idealnym uzupełnieniem tej historii będzie…gang złodziei napadający na banki z którym policja nie umie sobie poradzić. Może z kolei trójka genialnych nastolatków będzie wiedziała, co dzieje się z Gangiem Niewidzialnych Ludzi? “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Tom 1” Rafała Kosika zapewni naszym dzieciom ogromną dawkę emocji, która sprawi, że czym prędzej sięgną oni po pozostałe części tej serii, która już teraz cieszy się ogromną popularnością. Autor doskonale wiedział jak trafić do młodzieży.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com